Polecamy zestawy książek zapakowane w naszą firmową bawełnianą torbę!

Zestaw "Szkocja Nowa i Stara" - 2 książki w torbie

Dwie książki zawierające niepowtarzalne literackie obrazy z Nowej Szkocji oraz szkockiego archipelagu Orkadów. Książki zapakowane w naszą firmową torbę. W skład pakietu wchodzą: "Nad oceanem czasu" George'a Mackaya Browna, "Utracony dar słonej krwi" Alistaira MacLeoda oraz bawełniana torba. Oszczędność ponad 40 zł w stosunku do pełnych cen katalogowych!

Dostępność: Średnia dostępność
99.89
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
99.89
szt.
Wysyłka w ciągu: 3 dni
Cena przesyłki:
12
  • Orlen Paczka 12
  • Paczkomaty InPost 15
  • DPD Pickup 15
  • Kurier InPost 19
  • Kurier DPD 21

Dwie książki zawierające niepowtarzalne literackie obrazy z Nowej Szkocji oraz szkockiego archipelagu Orkadów. Książki zapakowane w naszą firmową torbę.

W skład pakietu wchodzą: Nad oceanem czasu George'a Mackaya Browna, Utracony dar słonej krwi Alistaira MacLeoda oraz bawełniana torba. Oszczędność ponad 40 zł w stosunku do pełnych cen katalogowych!

 

Więcej o Nad oceanem czasu:

Thorfinn Ragnarson, syn gospodarza z wyspy Norday, najwyraźniej nie nadaje się ani na rolnika, ani na rybaka. Nie ma też głowy do nauki…  Na cóż może się zdać otoczeniu marzyciel, który wciąż wyobraża sobie fantastyczne opowieści osnute na kanwie dziejów i legend wysp – to o wikingach, to o preceltyckich mieszkańcach nadmorskiej twierdzy, to znów o fokach zrzucających zwierzęce skóry i odwiedzających ląd pod ludzką postacią? Czy uznany za nieudacznika młodzieniec odkryje swój cel w życiu, nim świat oślepi go chłodnym „światłem dnia powszedniego”? Czy odnajdzie poznaną w dzieciństwie fascynującą, niepokorną dziewczynę, która jako jedyna zdawała się go rozumieć? 

Powieść „Nad oceanem czasu” to przebogaty – po części baśniowy, po części realistyczny – obraz życia na dalekich północnych wyspach. Czerpiąc pełnymi garściami z dziejów oraz folkloru rodzinnego archipelagu, wybitny szkocki poeta, dramatopisarz i prozaik George Mackay Brown stworzył literackie arcydzieło, stanowiące zarówno przepojony liryzmem portret Orkadów, jak i uniwersalną opowieść o ludzkim życiu – naszych pragnieniach i rozczarowaniach, miłości i pracy, beztroskiej młodości i nieuchronnym przemijaniu – a przede wszystkim o naszej potrzebie dzielenia „legend i pieśni”…

Powieść nominowana do Nagrody Bookera.

 

Więcej o Utraconym darze słonej krwi:

Alistair MacLeod, jeden z najwybitniejszych kanadyjskich prozaików XX wieku, z rzadko spotykanym kunsztem, mądrością i ciepłem opisuje życie rybaków i górników z Nowej Szkocji i Nowej Fundlandii. Polscy czytelnicy znajdą w jego prozie to wszystko, za co pokochali powieści jego rodaka Michaela Crummeya: obrazy surowej, olśniewającej przyrody, bohaterów twardych, zawziętych, lecz na swój sposób romantycznych, opis piękna i trudów życia rodzinnego, a także zaskakująco delikatny mikrokosmos odciętych od świata osad rybackich.

Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte XX wieku. Wywodzący się z Irlandii i Szkocji mieszkańcy wschodniego wybrzeża Kanady coraz dotkliwiej czują, że ich obyczaje i sposób życia zaczynają rozmijać się z wzorcami i oczekiwaniami „nowoczesności”. Podczas gdy jedni opuszczają domy rodzinne i wyjeżdżają do wielkich miast, zachęceni szansą na edukację czy godziwy zarobek, inni z tym większym uporem trwają przy dawnych tradycjach, starając się chronić związane z nimi wartości i kulturę. Na kartach Utraconego daru słonej krwi wraz z plejadą bohaterów odnajdziemy z jednej strony radość, bogactwo oraz swobodę prostego, surowego życia, z drugiej zaś – smutek powoli wdzierający się w serca ludzi zmuszonych do przemierzania ścieżek nowego, bezdusznego świata, w którym „nie ma już świętego Krzysztofa, który mógłby czuwać nad podróżującymi”.

Zafascynowany kulturą przekazów ustnych oraz przebogatym folklorem kanadyjskiego wschodniego wybrzeża, na którym spędził młodość, MacLeod dokonuje rzeczy niezwykłej. W swojej klasycznej, misternie skonstruowanej prozie uwiecznia rozsiane na brzegach oceanu wsie i miasteczka z czasów, gdy stanowiły jeszcze świat odrębny, wciąż osadzony w nadziejach i tęsknotach przywiezionych przed wiekami przez europejskich osadników – świat dzisiaj już miniony. Jednocześnie emocje, konflikty i rozterki targające bohaterami MacLeoda są głęboko ludzkie i na tyle uniwersalne, że jego beletrystyka niejednokrotnie nabiera wymiaru poruszającej, ponadczasowej przypowieści.

„Alistair MacLeod należy do wielkich pisarzy XX wieku.
Jest skarbem literatury – nie tylko kanadyjskiej, lecz światowej.”
– Michael Crummey

 

 

 

 

 

Parametry:
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: