Nadkomisarz Eldridge

tłum. Aleksandra Brożek

Parę słów tłumaczki o sobie: Ma w swoim dorobku m.in. przekład autobiografii najgłębiej nurkującej kobiety świata i opowieść o parze Aborygenów, którzy gotowi byli poświęcić życie w imię wolności. Do niedawna redaktor naczelna magazynu internetowego „Szortalu na wynos”. Podobnie jak bohaterowie tłumaczonych przez nią książek nie boi się wyzwań.
Fakt, że Wiatr od Morza przywiał do niej statek z „Anglikami na pokładzie”, przyjęła z radością, niemniej jednak po przetłumaczeniu listu „uniżonego sługi”, nadkomisarza Eldridge’a, cieszy się, że tytuł „ekscelencja” jest obecnie w języku polskim zjawiskiem nader rzadkim.

Aleksandra Brożek

Aleksandra Brożek„Osadę Oyster Cove założono niemal dziesięć lat temu. Od ośmiu lat mam zaszczyt służyć tu jako nadkomisarz, wcześniej zaś byłem kwatermistrzem w koszarach w Hobart (…)Nalegam, by Ekscelencja nie zwracał uwagi na złośliwe zarzuty ludzi, którzy, z przyczyn mi nieznanych, od dawna usiłują skalać moje dobre imię. Jeśli mogę sobie pozwolić na taką śmiałość, chciałbym powiedzieć Ekscelencji, że, doprawdy, żadna społeczność na świecie nie jest bardziej skłonna do zazdrości czy oszczerstwa niż grupa ludzi przebywających w wyspiarskiej kolonii. Dlatego Ekscelencja powinien zachować najwyższą ostrożność, decydując o tym, komu wierzyć.”
– Nadkomisarz Eldridge

Powrót na stronę książki

 

 
KUP KSIĄŻKĘ
cena detaliczna: 49,99 zł
W naszym sklepie tylko 29 zł!